Nintendo Switch 2’nin çıkışı 2025’e ertelendi! Kesin bilgi!

Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu Switch 2’nin 2024 yılında piyasaya sürülmesi beklenirken, Japon basınından alınan yeni bir rapora göre bu tarihin Mart 2025’e ertelendiği belirtiliyor. Bu erteleme, Nintendo’nun lansman sırasında yaşanan stok sorunlarını ve önceki modelin piyasaya sürülüşündeki gibi karaborsa sorunlarını önlemek amacıyla aldığı bir önlem olarak görülüyor. Nintendo, kullanıcılarına sorunsuz bir deneyim sunmak ve yeterli stok sağlamak için bu kararı almış gibi duruyor.

Mart 2025 tarihi, orijinal Switch’in Mart 2017’deki lansmanıyla benzerlik gösteriyor ve Nintendo’nun tanıdık bir lansman stratejisini izlediğine işaret ediyor olabilir. Bu tarih aynı zamanda Nintendo’nun mali yılı içerisinde yer alıyor, bu da finansal açıdan bir avantaj sağlayabilir.

Nintendo Switch 2’nin çıkışı 2025’e ertelendi! Kesin bilgi!

Switch 2 ile ilgili olarak, daha büyük bir ekran, mevcut Switch oyunlarıyla uyumluluk ve 1080p’de kesintisiz bir oyun deneyimi sunacak gelişmiş performans gibi özelliklerin olacağı söyleniyor. Ayrıca, ray tracing ve NVIDIA DLSS Ray Reconstruction desteği gibi teknolojilere de yer verilebileceği ancak henüz resmi bir onayın olmadığı konuşuluyor.

Bu erteleme, geliştiricilere oyunlarını daha iyi bir hale getirmeleri için ekstra zaman tanıyor. Uzun süredir geliştirme aşamasında olan ve 2019’da yeniden başlanan Metroid Prime 4‘ün, Switch 2’nin çıkış oyunlarından biri olabileceği spekülasyonları arasında yer alıyor. Orijinal Switch, Nintendo’nun en çok satan konsolu olma unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu nedenle, Switch 2’den beklentiler oldukça yüksek ve hayranlar, özellikle stok sorunları ve karaborsa gibi başlangıç sorunlarının nasıl ele alınacağını merak ediyorlar. Mart 2025 lansman penceresi, Nintendo’nun bu konularda iyi hazırlanmış ve oyunculara sorunsuz bir deneyim sunmaya odaklanmış bir lansman planladığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx