Tekirdağ’da depremzedelerin çıkarılma kararına jet soruşturma

Misafir depremzedelerin çıkarılma kararına jet soruşturmada 3 kişi görevden uzaklaştırıldı

TEKİRDAĞ Tekirdağ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin misafir ettiği depremzedeleri seçimden hemen sonra çıkarma kararı aldığı depremzedelere ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından açılan jet soruşturmada Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı görevden uzaklaştırıldı.

2023 Genel Seçimlerden hemen sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin misafir ettiği depremzedeleri çıkarma kararına İçişleri Bakanlığı tarafından açılan jet soruşturma sonucunda belediyede 3 kişi görevden uzaklaştırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İsa Karadağ, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “‘Konuyla ilgili müfettişler Tekirdağ’a geldi. Soruşturma devam ederken benim bir açıklama yapmam doğru olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim her şey daha iyi olur. Şuanda soruşturmada ismi geçen isimler görevden alınmadılar. Bu isimler şuanda soruşturma devam edene kadar görevlerinden uzaklaştırıldılar o kadar ama geçici bir süre. Soruşturma sonucuna göre hareket edilecek. Şuanda soruşturma devam ederken bir açıklama yapmam doğru olmaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir