Serie A’da skandal: Hakem Sacchi, kadın yardımcısıyla tokalaşmadı!

İtalyan hakem Juan Luca Sacchi, maç başlamadan önce kadın yardımcısıyla tokalaşmadığı gerekçesiyle Serie A maçlarından men cezası aldı.

Sassuolo, cuma akşamı Serie A karşılaşmasında Lecce’ye konuk oldu ve Alessio Dionisi’nin takımı 2023-24 sezonuna biraz sönük bir başlangıç yaptıktan sonra toparlanmak istiyordu. Yıldız forvet Domenico Berardi, altı maçta attığı beşinci golle Neroverdi’yi sadece 22 dakika sonra iyi bir vuruşla öne geçirdi, ancak Lecce ikinci yarıda Nikola Krstovic ile durumu eşitleyerek evinde 1-1’lik beraberliği sağladı.

Ancak maç başlamadan önce tünelde tartışmalı bir an yaşandı. Hakem Juan Luca Sacchi, kadın yardımcısı Francesca Di Monte ile maç öncesi el sıkışmadı. Maç başlamadan önce Di Monte sahaya çıkmayı bekleyen Lecce oyuncularının önünde yer alıyordu.

HERKESLE TOKALAŞTI AMA…

Hakem Sacchi daha sonra her iki oyuncu grubunun arasından tünele doğru ilerlerken Di Monte tünelin diğer tarafındaki yardımcısıyla tokalaştı.

Sacchi daha sonra Di Monte’yi fark etti ve elini uzatır gibi yaptı ancak sonra elini çekti ve Di Monte her iki oyuncu grubunun önünde kalakaldı. Ev sahibi takımın kaptanı Gabriel Strefezza, önünde Di Monte’ye yapılan hareketi görünce kendi kendine gülümserken görüldü.

Di Monte daha sonra başını salladı ve inanamayarak kendi kendine gülümsedi, ardından da maçın başlaması için tünele doğru diğer oyuncularla birlikte ilerledi.

1 MAÇ MEN CEZASI

İtalya’daki haberlere göre, hakem sadece Serie A’da bir maç men cezası almakla kalmadı, aynı zamanda davranışlarının neden olduğu utanç nedeniyle hakem atayıcısı Gianluca Rocchi tarafından sözlü olarak azarlandı.

Bu Di Monte’nin bu sezon yönettiği üçüncü Serie A karşılaşmasıydı; Empoli’nin Salernitana karşısında aldığı 1-0’lık galibiyet ve Cagliari’nin Eylül ayında Udinese ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı da yönetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx