Samsung’dan eski modellerine yapay zeka güncellemesi

Samsung’un Galaxy S24 serisi, kullanıcı deneyimini artırma vaadiyle bir dizi yapay zeka destekli özellikler sunuyor. Bu özellikler şimdilik yalnızca yeni telefonlar için özelken, eski amiral gemisi sahipleri için sevindirici haberler var.

TechRadar ile yapılan bir röportajda, Samsung’un Müşteri Deneyimi Başkanı Patrick Chomet, 2023 amiral gemisi cihazlarından bazılarının yeni Galaxy AI özelliklerini alacağını doğruladı. Bu cihazlar arasında Galaxy S23, S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5 ve Tab S9 bulunuyor. Söz konusu cihazlar, 2024’ün ilk yarısında One UI 6.1 güncellemesi aracılığıyla yeni AI özelliklerini alacak.

Şirketin 2022 cihazları, Galaxy S22 serisi dahil, One UI 6.1 güncellemesi için uygun olmasına rağmen bu güncellemeyi almama konusunda dikkat çekici bir istisna var. Samsung, bu tercihin nedeni hakkında sessiz kalmayı tercih ediyor. Ancak Chomet, S22 sahiplerinin cihazlarının tam potansiyelini ne zaman deneyimleyeceklerinden emin olamadıkları bir belirsizlik durumu yaratıyor.

Samsung’dan eski modellerine yapay zeka güncellemesi

Daha da kafa karıştırıcı bir durum, bazı bölgelerde S22 ile aynı yonga setine sahip olan Galaxy S23 FE‘nin güncelleme listesine dahil edilmesi. S22 sahiplerinin eventually Galaxy AI özelliklerine erişebileceği mümkün olsa da, Samsung bu konuda net bir zaman çizelgesi veya garanti sunmamıştır.

Galaxy AI özellikleri arasında; ekranda bir nesne veya metnin etrafına parmağınızla çizgi çizerek hakkında anında bilgi almanızı sağlayan Çevrele ve Ara, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı gerçek zamanlı konuşma ve yazılı içerik çevirisi sunan Canlı Çeviri, farklı dillerde insanlarla sohbet etmenize, yurt dışındaki işaret ve menüleri anlamanıza ve yolda belgeleri çevirmenize olanak tanıyan Sohbet Asistanı, notlarınızı özetleyen ve düzenleyen Not Asistanı ve ses kayıtlarınızı metne dönüştüren, konuşmacı tanıma özelliği sunan ve hatta önemli noktaları özetleyen Ses Kaydı Asistanı bulunuyor. Bu yenilikçi özelliklerle Samsung, kullanıcıların günlük teknolojik ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılamasını amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx