Realme 12 Plus’ın tüm özellikleri ortaya çıktı

Realme, Hindistan’da son akıllı telefon serisi Realme 12 Pro’yu piyasaya sürdü ve şimdi serinin iki yeni üyesi Realme 12 ve Realme 12 Plus’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Henüz bu telefonlar hakkında çok fazla detay bulunmamakla birlikte, Realme 12 Plus 5G modeline dair önemli bilgiler TENAA kayıtlarında ortaya çıktı.

Realme 12 Plus 5G, TENAA tarafından onaylandı ve bu, cihazın RMX3866 model numarası ile MIIT ve diğer sertifikalarda belirtilen model numarasıyla uyumlu olduğunu gösteriyor. Tasarıma bakıldığında, 12 Plus’ın Pro serisi kardeşlerinden ilham aldığı ve büyük, dairesel bir kamera adası ile arka kısmında dikkat çekici bir şeride sahip olduğu görülüyor. Ayrıca telefon, düz kenarlıklara ve damla çentikli bir ekrana sahip.

Ekran, 6.67 inç genişliğinde ve AMOLED paneli sayesinde canlı renkler sunan full HD+ çözünürlüğe (2400 x 1080 piksel) sahip. Güvenlik için ekrana entegre bir parmak izi tarayıcı bulunuyor. Ekranın 90Hz veya 120Hz yenileme hızını destekleyeceği bekleniyor, ancak bu konuda henüz net bir bilgi yok.

Realme 12 Plus’ın tüm özellikleri ortaya çıktı

Realme 12 Plus 5G’yi güçlendiren ise 2.6GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci. İşlemcinin kesin detayları henüz bilinmese de, kullanıcılara 6GB, 8GB, 12GB ve 16GB olmak üzere çeşitli RAM seçenekleri sunulacak. Depolama alanı seçenekleri de 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB olarak oldukça çeşitli. Telefonun, Android 14 tabanlı Realme UI 5 ile çalışması bekleniyor.

Kamera tarafında, Realme 12 Plus 5G, 50 megapiksel ana sensör, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2 megapiksel makro lens içeren üçlü arka kamera kurulumuna sahip. Ön tarafta ise selfie’ler için 16 megapiksel bir kamera bulunuyor. Cihazı çalışır durumda tutacak olan ise 5,000mAh kapasiteli bir batarya, ancak şarj hakkında daha fazla detay verilmedi.

TENAA sertifikasyonunun tamamlanmasıyla birlikte, Realme 12 Plus 5G’nin bu ayın sonlarında Çin’de Realme 12 Pro serisi ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatlandırma ve küresel piyasaya sunulma detayları ise henüz netleşmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx