Putin’in partisinden yerel siyasetçi Vladimir Egorov ölü bulundu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in partisi Birleşmiş Rusya’dan Tobolsk Duma vekili Vladimir Egorov, evinin avlusunda ölü bulundu. Tobolsk kentinde de alt meclis olarak görev yapan Duma’da vekil olan Egorov öldüğünde 46 yaşındaydı.

CNN International’ın aktardığına göre, Vladimir Egorov, Rusya’da son aylarda ‘belirsiz koşullarda’ ölen isimlerden biri oldu. Tyumen Bölge Soruşturma Komitesi’nin basın servisi, Kommersant gazetesine yaptığı açıklamada, Egorov’un bedeninde ‘suç teşkil eden bir olay sonucu ölüme ilişkin dış bir emareye’ rastlanmadığını kaydetti. Komite, ‘vekilin ölümüyle ilgili koşullara ilişkin bilgiyi teyit edemeyeceğini’ bildirdi.

‘EGOROV, KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ’

Rusya devlet haber ajansı TASS, bölgesel komiteye atıfla, Egorov’un ‘Tobolsk’ta ölü bulunduğunu’ aktardı. Rusya güvenlik servisleriyle bağlantılı olduğu ifade edilen gayrı resmi Baza Telegram kanalı, 27 Aralık Çarşamba günü Egorov’un cesedinin ‘Kedrovaya Sokağı’ndaki evinin avlusunda bulunduğunu’ bildirdi. Siyasetçinin ölüm sebebini belirlemek için çalışmaların devam ettiği ifade edilirken, Tobolsk Şehir Duması, sosyal medya hesabından bir ölüm ilanı yayınlayarak Egorov’un ‘kaza sonucu’ öldüğünü söyledi.

Son dönemde şüpheli şekilde ölen kişiler arasında Rusya’nın en büyük ikinci petrol ve doğalgaz şirketi olan Lukoil’in başkanı Ravil Maganov, Forbes’a göre 2018 yılında Rusya’nın en zengin devlet yetkililerinden olan Birleşmiş Rusya üyesi Pavel Antov ve mayıs ayında Küba’ya yaptıkları iş gezisinin dönüşünde uçakta fenalaştıktan sonra ölen Rusya Bilim ve Yüksek Öğretim Bakan Yardımcısı Pyotr Kucherenko da vardı. Bir gazeteci, Kucherenko’nun ölümünden aylar önce, ‘Rus hükümetinin rehinesi gibi hissettiğini ve kendi güvenliğinden endişe duyduğunu’ söylediğini iddia etmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx