Huawei, bu yıl üç katlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor

Katlanabilir telefonlar tüketici kitlesi arasında yeni yeni popülerlik kazanmaya başlarken, bu alandaki önemli oyunculardan Huawei’nin bu teknolojiye yönelik çabalarını genişletmeyi planladığı konuşuluyor. Çinli teknoloji devinin, 2024’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülebilecek üç katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Tayvan’ın TechNews dahil olmak üzere birden fazla kaynak, Huawei’nin bu projeye yönelik büyük ölçekli malzeme tedarikine başladığını öne sürüyor.

Üç katlanabilir telefonun Z şeklinde veya S şeklinde bir katlanma tasarımına sahip olması bekleniyor, ancak ekran boyutunun diğer katlanabilir telefonlarla benzer, yaklaşık 6.4 inç civarında olacağı tahmin ediliyor. Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu için panel tedarikçisinin BOE olduğu, menteşe üretiminde ise Zhaoli ve Fusda şirketlerinin yer aldığı iddia ediliyor.

Huawei, bir süredir üç katlanabilir ekran teknolojisi üzerine araştırmalar yapıyor. Şirketin, bu teknoloji için ilk patent başvurularını 2021 yılında yaptığı ve 2022’nin Mart ve Temmuz aylarında ek patent başvurularında bulunduğu belirtiliyor.

Huawei, bu yıl üç katlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor

Sektör içerisinden Ross Young gibi isimler, Huawei’nin üç katlanabilir telefonunun 2023’ün sonuna doğru piyasaya sürülebileceğini öne sürmüştü, ancak görünüşe göre bazı gecikmeler yaşanmış olabilir. Ancak en son rapora göre, teknoloji artık piyasaya sürülmek üzere yeterince olgunlaşmış olabilir.

Huawei’nin üç katlanabilir telefon cihazının geliştirilmesi, katlanabilir telefon talebinde beklenen artışla çakışıyor. 2023 yılında beklentilerin altında kalan sevkiyatlar (15,7 milyon birim) olmasına rağmen, analistler 2024 yılında yıllık %12,3’lük bir artışla 17,7 milyon birime ulaşılacağını öngörüyor.

Öğrendiklerimize göre, Associated Press de Huawei’nin bu üç katlanabilir cihaz için tedarikçilerle iş birliği yaptığını doğruladı, bu da cihazın seri üretime yakın olduğunu gösteriyor.

Özel detaylar henüz saklı tutulsa da, Huawei’nin üç katlanabilir pazarına girişi, katlanabilir telefon meraklıları için kesinlikle heyecan verici bir haber. Bu konuda sizleri güncel tutmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx