Van’da antrenörleri ve öğretmenleri tarafından spora kazandırılan ve boksta önemli başarılara imza atan 6 boksör, milli takım formasıyla katılacakları Çin ve Brezilya’daki dünya şampiyonalarında birinciliği hedefliyor. Van’da eğitim gördükleri okullarda yetenekleri keşfedilerek boks takımına katılmaları sağlanan sporcular, kendilerini geliştirerek yükseldikleri milli takımda, yeni başarılar elde etmek için ringlerde yumruk sallıyor. Bu ay Brezilya’da yapılacak Liseler Arası Gençler Dünya Şampiyonası ile 2 ay sonra Çin’de gerçekleştirilecek Üniversiteler Arası Dünya Şampiyonasına katılacak olan sporcular, Van Ferdi Sporlar Merkezi’nde boks milli takım antrenörü Ayhan Öz nezaretinde günde 4 saat antrenman yapıyor. Takıma yeni katılan kardeşlerine de örnek olan milli boksörler, ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek ve altın madalya kazanmak için ter döküyor.