Emre Belözoğlu: Hakemlerin üslubu çok memnun edici değil

Trendyol Süper Lig’in 8’inci haftasında Kayserispor’u 3-0’lık skorla mağlup eden Ankaragücü’nde teknik direktör Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu.

Ankaragücü’nde göreve geldikten sonra çıktığı ilk maçta galibiyet sevinci yaşayan teknik direktör Emre Belözoğlu, tahminlerinin üzerinde bir başlangıç yaptıklarını belirterek, “Burada en büyük pay sahibi oyuncu grubumuz oldu. 3 gün kısa çalışmalarımızda ne gösterdiysek oyuncuların elinden gelen gayreti gösterdiler. Bundan dolayı ben ve ekibim çok mutluyuz. Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Bugün stat tam dolu olmamasına rağmen inanılmaz güzel bir atmosfer vardı. Bu camia, taraftarı ve sporcusuyla birleşerek güzel günler görecek. Bugün bizim için tahminimizin üzerinde bir akşamdı. Her teknik direktörün kendine göre bir futbol anlayışı var. Ben topa sahip olan ve verdiği topu çabuk kazanan bir oyun planına sahibim. Bugün Kayserispor özelinde değerlendirmeler yaptık, onların oyuncu profillerine göre değerlendirmeler yaptık. Bir sol stoperin sağ ayaklı olmasından dolayı onu sol ayağına yönlendirdik. Bunu iyi yaptılar. 3-4 tane böyle planımız vardı. Her maç adına özel planlarımız olacak” diye konuştuk.

Hakemlerin yaklaşımlarında çok sert olduğunu dile getiren Belözoğlu, “Genç hakemler. 40 yaşına kadar A Milli Takım’da forma giydim. Kimseden özel bir ilgi istemedim. Hakemlerin diyaloglarını daha olumlu daha birleştirici üslupla kurması lazım. Hakemlerin üslubu çok memnun edici değil. Bu üslup böyle devam ederse ister istemez gerginliklere vesile olur. Gördüğüm sarı kart haklı bir sarı karttı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx