Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin destek hizmetler yönetimi Tepe Servis ve Yönetim’e emanet

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına entegre tesis yönetimi hizmetleri sunan Tepe Servis ve Yönetim, İstanbul’un en önemli sağlık merkezlerinden Avrupa’ nın en büyük yatak kapasitesine sahip, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Medikal Olmayan Destek Hizmetler yönetimini üstlendi. Tepe Servis ve Yönetim; Ankara, Mersin, Yozgat ve Isparta Şehir Hastaneleri’ndeki hizmet tecrübesini şimdi de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Gaziantep Şehir Hastanesi’ne taşıdı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, “Sağlık kuruluşlarının Destek Hizmetler yönetiminin bilinçli ve tüm kurallara uygun olarak yapılması çok önemli. Şehir Hastaneleri’nin destek hizmetleri yönetimindeki uzmanlığımızla, hasta ve hastane ihtiyacına yönelik kapsamlı hizmetler geliştiriyoruz, bu hizmetlerle sağlık sektöründe fark yaratıyoruz” dedi.

Şehir Hastaneleri’nin fiziki büyüklükleri, yatak kapasiteleri ve günlük hasta sayılarının yüksek olması, bu merkezlerde destek hizmetleri yönetiminin önemini arttırıyor. Her gün on binlerce kişinin sağlık hizmeti aldığı Şehir Hastanelerinde; Hasta taşıma, yönlendirme, refakat, resepsiyon, temizlik, ilaçlama ve atık yönetimi gibi alanlarda yoğun bir ihtiyaç oluşuyor.  Ankara, Mersin, Yozgat ve Isparta Şehir Hastaneleri’nde sunduğu destek hizmetler yönetimi hizmetleriyle bu alandaki uzmanlığını ortaya koyan, son dönemde de Başakşehir Çam ve Sakura ile Gaziantep Şehir Hastaneleri’nde tercih edilen Tepe Servis ve Yönetim; hastaların en hızlı ve güvenli yoldan sağlık hizmetine ulaşabilmesi için, insan odaklı, hasta psikolojisi ve mahremiyetine önem veren, hasta ve hastane ihtiyacına yönelik kapsamlı hizmetler geliştiriyor. Sürekli eğitimlerle personelin verimliliğini ve hizmet kalitesini arttırıyor. 

Türkiye’nin dört bir yanındaki Şehir Hastaneleri’nde hizmet tecrübesi

Türkiye’nin ilk üç Şehir Hastanesi olan Yozgat, Mersin ve Isparta Şehir Hastaneleri’nin Temizlik, Oda Destek, Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma, Atık Yönetim,  Çamaşır, Otopark, Yemek ve Yemekhane, Güvenlik, İlaçlama, Teknik Hizmetleri’ni sunan Tepe Servis ve Yönetim, daha sonra Ankara Şehir Hastanesi’nin de Temizlik ve Oda Destek, Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma, Atık Yönetim,  Çamaşır, Otopark, Yemek ve Yemekhane, Güvenlik, İlaçlama Hizmetleri’ni üstlendi. Tepe, halen Isparta ve Gaziantep Şehir Hastaneleri’nin Temizlik, Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma, Atık Yönetim,  Çamaşır, Otopark, Yemek ve Yemekhane, Güvenlik, İlaçlama, Teknik Hizmetleri’ni yürütüyor. 

Entegre tesis yönetimi kapsamında müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına tek çatı altında çözüm üreten, yüzde 100 yerli sermayeli Tepe Servis ve Yönetim, hizmet verdiği Şehir Hastaneleri arasına son olarak İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni ekledi. Hem İstanbul hem de Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı sağlık merkezlerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Medikal Olmayan Destek Hizmetler Yönetimi, artık Tepe Servis ve Yönetim kalitesiyle yürütülüyor. Tepe; Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Temizlik, Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma, Atık Yönetimi ile İlaçlama hizmetleri veriyor.

“35 bin hasta kapasiteli dev bir merkezde en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz”

Tepe Servis ve Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, sirkülasyon çok yüksek olduğundan temizlik ve hijyen konusunun özellikle ön plana çıktığı şehir hastanelerinde hizmette kalite standardını arttırmaya yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları söyledi:  “Hizmet verdiğimiz hastaneler arasına Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni de ekledik. Bu iş birliği bizim için çok önemli. 1 milyon 21 bin 265 metrekare kapalı alanda kurulu olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2.682 yatak kapasitesine sahip. Hastane, tam kapasiteyle günlük 35 bin ayaktan hastaya hizmet verebiliyor. Böylesine büyük bir sağlık merkezinde, medikal olmayan destek hizmetler yönetiminin en etkili biçimde yürütülmesi ayrıca önem kazanıyor. Tepe Servis ve Yönetim olarak, 1875 yatak kapasitesi ve 680 bin metrekare kapalı alana sahip olan Gaziantep Şehir Hastanesi’nde de destek hizmetlerini en iyi endüstri uygulamaları ışığında sürdürüyoruz. Şehir hastanelerinde hizmetlerimizi en yüksek düzeyde sunmak için tüm kanunlar, yönetmelikler, yürürlükte olan en iyi uygulamalar, sağlık ve güvenlik kuralları ile kararnameleri takip ediyoruz. Sağlık kuruluşlarının Destek Hizmetler yönetiminin bilinçli ve tüm kurallara uygun olarak yapılması büyük bir önem arz ediyor. Tepe Servis ve Yönetim olarak bu bilinçle şehir hastanelerinde hizmette kalite standardını önemli ölçüde arttırmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz, hizmetler geliştiriyoruz. Medikal olmayan destek hizmetler süreçlerinin belgelendirilmesi ve sunduğumuz hizmetlere özgü eğitimlerin verilmesi için Sağlık ve KYS Profesyonelleri ile Kamu Özel Ortaklığı çerçevesinde etkili ve memnuniyet derecesi yüksek çalışmalar yürütüyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx