Bahçeli biletini kesti… En yakınındaki ismi görevden aldı

Sosyal medya platformu X’ten bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hüseyin Sözlü’nün görevden alındığını ve Adana’daki üç ilçe başkanlığının lağvedildiğini açıkladı. Yalçın’ın paylaşımı şöyle:

“Yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri nedeniyle Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılmıştır. Aynı gerekçeyle, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, başdanışmanlık görevinden alınmış olup, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”

ADANA’DAN ADAY ADAYI OLDU

Adana’dan büyükşehir belediye başkan adayı olan Hüseyin Sözlü, aday gösterilmedi. AKP ve MHP, Adana’da Fatih Mehmet Kocaispir’i aday gösterdi. Sözlü, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın genel başkanımın liderliğinde adaylık için 5 defa müracaat ettim. Sayın genel başkanımız beşinde de bizi onurlandırmıştır. Şimdi 6. defa müracaat ettim. Şunu açık ve net söylüyorum ki; MHP’de yarın bizimle ilgili değerlendirme ne olursa olsun, ben olurum veya başka bir arkadaşımız olur, MHP veya AK Parti’den olur; Cumhur İttifakı’nın adayı Hüseyin Sözlü’nün duruşunda bir dalgalanma olmayacaktır. Hüseyin Sözlü varlığını, siyasi varlığını ve siyasi başarısını borçlu olduğu Milliyetçi Hareketin bir neferi, bir askeri ve lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde bir siyasetçi olarak başlamıştır. Bundan sonra da sonuç ne olursa olsun aynı şekilde devam etmiştir ve devam edecektir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdaşdanışmanı olan Sözlü, aynı zamanda önceki dönem MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx