Yavuz Bingöl’ün annesi Ayvalık’ta toprağa verildi

Posted by

Önceki gün hayatını kaybeden türkücü Yavuz Bingöl’ün 79 yaşındaki annesi halk ozanı Şahsenem Bacı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde toprağa verildi.

Halk ozanı Şahsenem Bacı, nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği nedeniyle 14 Haziran’da hayatını kaybetti. Uzun vakittir Alzheimer hastalığı ile de uğraş eden Bacı’nın cenazesi dün İstanbul’da Karacaahmet Sultan Dergahı’nda düzenlenen merasimin akabinde Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Mahallesi’ne götürüldü.


Bacı için Küçükköy Merkez Camii’nde bugün öğlen vakti cenaze merasimi düzenlendi. Oğulları Yavuz Bingöl ve Oğuz Bingöl’ün taziyeleri kabul ettiği cenaze merasimine, Vali Hasan Şıldak, Vilayet Emniyet Müdürü Hasan Onar, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman ve Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ve Bingöl ailesinin yakınları katıldı.

Şahsenem Bacı’nın cenazesi, Yavuz Bingö’lün 2020 yılında kanserden hayatını kaybeden kardeşi Fatma Esra Pul’un (51) Küçükköy Mahallesi Kabristanlığı’ndaki mezarının yanında defnedildi.

OĞUZ BİNGÖL: SÖYLEMEK İSTEDİĞİM ÇOK ŞEY VAR

Cenaze öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Oğuz Bingöl, “Hayatı boyunca bayan olmaya, Alevi olmaya, muhalif olmaya, sanatçı olmaya çalışan mücadeleci bir insanı kaybettik. Tüm sevenlerine baş sıhhati diliyoruz. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sağ olsun herkes yakından ilgilendi. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Aslında söylemek istediğim çok şey de var lakin ağzımdan kırıcı kelamlar ve laflar çıkmasını istemiyorum. Önümüzdeki günler bu mevzuda yazılı bir açıklama yapacağım” dedi.

TÜRKÜ BİNGÖL: ONA GÜZEL GELEN TÜRKÜLERİ, SAZIYDI…

Yavuz Bingöl’ün kızı Türkü Bingöl de babaannesinin 6 yıldır Alzheimer hastası olduğunu hatırlatarak, “Bu süreçte bizi unutmuştu lakin kendi yazdığı türkülerini unutmamıştı. Ona yeterli gelen yegane şey de türküleri, şiirleri ve sazıydı. Çok hüzünlüyüz. Çok kıymetli bedeldi. Onun geçmişteki uğraşlarını dinleyerek büyüdük. Torunu olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Yeri cennet olsun. Halam 1,5 yıl evvel vefat etmişti. Alzheimer olduğu için babaannem evlat acısını hissetmedi ancak artık orada buluştular. Işıklar içinde uyusunlar” diye konuştu. (DHA)

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.