Yatırımcıyı ağlatacak süreç yaklaştı! Varsayımları çıkan İslam Memiş ‘büyük kaybedecekler” dedi kritik seviyeyi verdi

Posted by

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, yeni yayınladığı görüntüsünü dikkat notuyla paylaştı. Altın ve dolar için değerli ikazlarda bulunan Memiş, panik yapan “Ağlar” dedi. İşte Memiş’ten dikkat çeken açıklamalar.

Piyasa Uzmanı İslam Memiş’in döviz ve altın üzerine yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar..

“NİSAN AYINI DEĞERLENDİRENLER KAYMAĞINI YİYECEK”

“Bugün yüksek bir tansiyon var. Nisan ayında verdiğimiz teknik rakamsal bedeller bugün gerçekleşmiş oldu. Mesela dolar/TL kırmızı çizgisi olan 16,40 düzeyi, gram altında 980 düzeyini belirlemiştik. Gümüşün gram düzeyi için 12 lira düzeyini belirlemiştik. Bu ortamda yüksek tansiyon olduğu için dün ikazlarım vardı. Nisan ayında ihtarları dikkate alan alım konumlarını vaktinde yapmış olanlara buralarda buralardan kaymak yiyemezsiniz. Bugünkü kaymağı yiyecek olanlar Nisan ayındaki durumu almış olanlardır. Dikkat edin, sabırlı olun, soğuk kanlı olun. Ve maceraya gerek yok. Hisleriniz değil aklınızla hareket edin. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın maliye ayağı emlak kesimi ile ilgili yeni bir ayağı alanda faal olarak rol alacak. Kira ve emlak fiyatlarıyla alakalı yeni bir düzenleme yapacak. Kur ataklarına karşı yeni enstrümanları bu haftaya kadar açıklayacak.”

“ACEMİ YATIRIMCILAR DİKKAT! BUNU SAKIN YAPMAYIN”

“Bugün yurt içi piyasalarda 16,35 düzeylerine kadar yükseldi. 16,40 kırmızı çizgisi çok test edilmedi. Yarın Merkez Bankası’nın faiz kararı var. Sonuçlarını yarın vereceğim. Nisan ikazlarımı alanlar şu an bunun fırsatını görüyorlar. Elinde TL olanlar ise bilhassa acemi yatırımcılarda endişe panik başladı. Daha çok insanların satış yaptığı periyotta alıyorlar. Alım devrinde alın. Parayla oynayanlar her vakit kaybedecek. 1 yıllık müddette duranlar her vakit kazanacak. 780 liradan başlayan gram 980 liraya yükseldi. Ne kadar önemli bir düzey getirdiğini gördük.”

“GÜMÜŞ GRAM ALTINDAN DAHA ÇOK KAZANDIRACAK”

“Elinde doları ya da sterlin ve Euro olanlara parite ile süreç yapan bir yatırımcıyım. Beşerler yanlışlara düşmesin diye önemli gayret sarf ediyorum. Parite süreci için ons altının düşmesini bekliyorum. Dolar seçim sürecinde olan bir Türkiye var. Müdahale gelebilir. Bir geri çekilme olabilir. Bilhassa Haziran ayında bir mola verilebilir. TL ile alım yapacak olanlar için bir alım fırsatı olabilir. Piyasa bu kadar ateşliyken panik yapılmamalı. Elinizdeki görüş ve altını Temmuz ayına kadar bekledin. Yıl sonunda 1400 liraya kadar çıkacak. Gümüş gram ve onsta daha ataklar daha çok olacak. Gümüşün performansı altına nazaran daha uygun olacak. “

“GAZA GELEN AĞLAR! SAKIN PANİK YAPMAYIN”

“Ben gönül rahatlığı ile bu düzeylerde alış yapmayan Temmuz ayında satış yapmayı tercih eden bir yatırımcıyım. Bugün TL’ye dayanak verme günümdür. Dolar TL’nin yükselmesi çok kabul görmez. Kıs vadeli düşüşler bekliyorum. Dehşet ve panikle alım yapanların canı yanar. Bu hafta aklınızla hareket edin. TL’de bekleyenler sakın ha gaza gelmeyin. Ağlarsınız”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.