Xiaomi 12 ve 12 Pro yakında Türkiye’de satışa sunuluyor

Posted by

Üç farklı modelden oluşan Xiaomi 12 serisi için küresel tanıtım sonrasında beklenen Türkiye adımı da atılıyor. İki model geliyor.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, tam olarak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Bu cihazlar en son geçtiğimiz aylarda sınırlarını aşmalarıyla ses getirmişti. Başta sadece Çin pazarına özel bırakılan telefonlar, daha sonra yapılan bir etkinlik ile beraber küresel pazarlara da sunulmuştu. Modelleri şimdi gündeme getiren ise yakında başlayacak Türkiye maceraları oldu. Xiaomi Türkiye kısa süre önce telefonlardan 12 ve 12 Pro’nun resmi sayfalarını aktif etti. Resmi siteye göre Türkiye’de sadece 12 ve 12 Pro satılacak ancak bu durum 12X için kapıyı tamamen kapatmıyor. İleride Xiaomi 12X modeli de Türkiye’ye resmi olarak getirilebilir.

Cihazlar için en önemli kısımlardan olan küresel fiyatlara baktığımız zaman 12X için 649 dolar, 12 için 749 dolar, 12 Pro içinse 999 d0lar fiyat karşımıza çıkıyor. Uzun süre Android güncellemesi alacak telefonların henüz Türkiye fiyatları bilinmiyor. Ancak 12 için dahi rakamın 14-15 bin TL seviyesinde olması bekliyoruz.

Bu arada ileride 12 serisine başka modeller dahil edilecek gibi. Son haftalarda sürekli olarak Xiaomi 12 Lite ile Xiaomi 12 Ultra gündemde ses getiriyor. Burada en çok dikkat çeken model elbette 12 Ultra oluyor. Telefon kaynaklara göre 12 Pro üstüne konumlandırılacak ve periskop kamera ile fark yaratacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alması beklenen telefon, yüzde 99 ihtimalle Türkiye pazarına getirilmeyecek cihazlar arasında bulunuyor.

Xiaomi 12 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.