Sultangazi’de ‘çocuk kaçırma girişimi’ tezine şikayet

Posted by

İstanbul Sultangazi’de, elindeki flütü nereden aldığını göstermesini istediği 7 yaşındaki çocuğu bulunduğu yerden uzaklaştırdığı tez edilen kişi, market işletmecisinin dikkati sayesinde fark edildi. Kim olduğu sorulan kişi olay yerinden süratle uzaklaşırken, küçük çocuğun ailesi kimliği meçhul şahıstan şikayetçi oldu. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında 50. Yıl Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, cadde üzerinde bulunan bir iş yerinin önündeki 7 yaşındaki çocuğun yanına kimliği meçhul kişi geldi. Kuşkulu kişi, çocuğun elindeki flütü işaret ederek, nereden aldığını sordu. Çocuk flütü aldığı yeri bireye tanım etmeye çalıştı. Bu sırada kuşkulu, küçük çocuğa, “Gel bana da alalım” diyerek, çocukla bir arada caddeden uzaklaşmaya başladı. Mahalledeki bir orta sokağa girdikleri sırada, durumu fark eden market işletmecisi, tanıdığı küçük çocuğu yanına alarak, şüpheliye kim olduğunu sordu. Bunun üzerine kuşkulu, süratli adımlarla sokaktan uzaklaştı.

“SÜREKLİ ÇOCUKLA İLGİLENİYORDU”

Yaşananları anlatan market işletmecisi Binali Yıldız, “Koşumuzun çocuğu ile yanında tanımadığım birinin sokağa girdiğini gördüm. Sonra çocuğa nereye gittiğini, o da bana yanındaki kişinin flüt istediğini, flüt almaya gittiklerini söyledi. O esnada markete müşteri geldi. İçeri girip müşteri ile ilgilendikten sonra tekrar dışarı çıktım. Bu sırada kişinin çocuğa para verdiğini gördüm. Kendisine çocuğa neden para verdiğini sordum.

– Flüt istediğini söyleyince bende cadde üzerinde tek başına gidip alabileceğini söyledim. Baktım benimle hiç ilgilenmiyor, daima çocukla diyalog halinde. Çocuğa kızarak, markete girmesini ya da meskene, ya da babasının yanına gitmesini söyledim. O esnada kişi elindeki parayı çocuğa uzattı. Çocuk parayı almadı. Kendisine buradan gitmesini söyledim. Sonra gitti. Çocuğu tanıdığım için bırakmadım gitsin” dedi.

Polis, olaya ait çalışma başlattı.

YAŞANANLAR KAMERADA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.