Sıhhat Bakanlığı teyit etti: Şenol’u tehdit eden Yücel düzmece hekim

Posted by

Türk Tabipleri Birliği (TTB), enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u gaye gösteren, toplumsal medyadan mevtle tehdit eden, ofisinin kapısına dana lisanı bırakan Mustafa Yücel’in nitekim hekim olup olmadığını Sıhhat Bakanlığı’na sordu.

Kendini ‘operatör doktor’ olarak tanıtan Yücel’in tabip olmadığını teyit eden Sıhhat Bakanlığı, hakkında hata duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

TTB’den yapılan açıklamada, Mustafa Yücel hakkında 4 Ağustos 2022’de Sıhhat Bakanlığı Sıhhat Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne, Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu Kontrol Hizmetleri Lider Yardımcılığı İlaç Kontrol Dairesi’ne ve Türk Eczacıları Birliği’ne birer yazı gönderdiklerini duyurdu.

Kayıtlarında üye olarak yer almayan Yücel’in tabip olup olmadığını soran TTB, ürettiğini tez ettiği karışımları ‘ilaç’ olarak önerdiği ve buradan gelir elde ettiği, münasebetiyle çok taraflı bir cürüm durumunun kelam konusu olduğunu belirtilerek gerekli süreçlerin başlatılmasını talep etti. TTB’nin açıklamasında, kurumlardan gelen karşılıklara ait şu tabirler yer aldı:

BAKANLIK, SİTESİNE ERİŞİM MAHZURU İSTEDİ

“Mustafa Yücel hakkında daha evvel de misal şikayetlerle müracaatlar geldiğini aktaran Bakanlık, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hem ilgili internet sitelerine erişimin engellenmesi için sulh ceza hakimliğine başvurduğunu hem de Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu’na bildirimde bulunduğunu belirtti. Erişim pürüzü taleplerinin reddedildiğini ileten Bakanlık, bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunulduğunu tabir etti. Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu’nun da yaptığı inceleme sonrası hem ilgili internet sitesine erişim pürüzü başvurusu yaptığını hem de hata duyurusunda bulunduğu bilgisi de yazıda yer aldı. Mustafa Yücel’in tabip olmadığını da teyit eden Sıhhat Bakanlığı, Yücel’in faaliyet gösterdiğini sav ettiği ülkelerin sıhhat otoritelerine birer yazı yazıldığını, bundan sonraki süreçte de ilgili idari ve isimli sürecin takip edileceğini aktardı.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.