‘Şemsiye ile uçan adam’ uzay seyahatine gitmek istiyor

Posted by

Osmaniye Kadirli’de 2019 yılında çıkan hortumda havalanan şemsiyenin üzerine çıkan 39 yaşındaki Sadık Kocadallı’nın 4 metre havalanması kameralara yansımış, Kocadallı “Şemsiye ile uçan adam” olarak gündemde kalmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının akabinde yaptığı konuşmada, “Türk uzay yolcusu ve bilim misyonu”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise Türkiye Uzay Ajansından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusundaki kriterleri açıkladı.

“Ben de uçan adam olarak ünlendim”

Duruma birinci olumlu reaksiyon Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde “Şemsiye ile uçan adam” Sadık Kocadallı’dan geldi.

Uzay yolcusu olmak istediğini belirten Sadık Kocadallı, “Türkiye gündeminde artık biz de meşhur olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız uzaya gitme konusunda Türklerden kimilerini seçiyor. Ben de uçan adam olarak ünlendim. Artık ben de uzaya gitmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım beni de uzaya gönderirse düzgün olacak. Kriterlerimin bir kısmı uyuyor bir kısmı uymuyor lakin uymayan kriterleri de uydurmaya çalışacağız artık” dedi.

“Bir esnaf arkadaşı olarak uzaya gitmesinden şad oluruz”

Zerzevat halindeki esnaf arkadaşları da Sadık Kocadallı’ya takviye verdi.

Zerzevat hali esnafından Mehmet Şabap, “Ben de arkadaşıma takviye veriyorum. Uzaya gitsin bir esnaf arkadaşı olarak mutlu oluruz, kriterleri de uyar” biçiminde konuştu.

İç Haber

Meteoroloji’den yeni haftanın birinci günü için sağanak uyarısı

Magazin

Mahsus Kaya’nın asansör pozu

Btcrobo

Altcoinlerden daima gelir için bir formül buldu!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.