Ripple CEO’su ve Kripto Milyarderi: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Posted by

Kripto para piyasası kan dökmeye devam ediyor. Bu sırada birçok uzman isimden yorumlar geliyor. Bunların sonuncusu Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse oldu. İşte kripto alanında önemli figürlerin söyledikleri…

Ripple CEO’su: Bu piyasa çöküşü de geçecek

Ripple yöneticisi, yeni kripto yatırımcılarına çağrıda bulundu. Yatırımcıları, kripto para piyasasında devam eden fırtınanın ortasında güçlü kalmaya çağırdı. Son zamanlarda kripto para piyasası çöküşünün ardından, Blockchain şirketi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni kripto yatırımcılarını sabırlı olmaya çağırdı ve gerilemenin ciddi bir şekilde geçeceğini de sözlerine ekledi.

Ripple yöneticisine göre, yıllar içinde birkaç düşüş gördüğü için kripto fiyatlarının toparlanacağından emin. İlginç bir şekilde, başlangıcından bu yana kripto para piyasasını sarsan düşüşe rağmen, varlık sınıfının her zamankinden daha güçlü çıktığını savunuyor. Garlinghouse, aşağıdaki ifadeleri ekledi:

Bugün gibi günler asla görmeyi umduğunuz şeyler değildir. Özellikle de kripto kadar inanılmaz yetenekli bir endüstride. Sektöre yeni katıldıysanız ve böyle bir gerileme görmediyseniz, bunun da geçeceğini bilin (yıllar içinde birkaç kez düşüş yaşayan birinden tavsiye).

Garlinghouse, Ripple’ın ayı piyasalarından nasıl kurtulduğunu anlattı

Garlinghouse daha sonra Ripple’ın ayı piyasaları sırasında fırtınayı atlatmak için kullandığı bazı ipuçları verdi. Yeni kripto yatırımcılarının büyümeye devam etmek için bir veya iki noktayı benimsemeleri gerektiğini öne sürdü. Ripple’ın uzun vadeye odaklandığını ve yalnızca birkaç ayı piyasasından geçmiş deneyimli çalışanları işe aldığını belirtti. “Dot-com balonunu, 2008 mali krizini, 2018 kripto kışını ve daha fazlasını yaşamış deneyimli bir yönetici ekibine sahip olmanın” önemine dikkat çekti. Ripple yöneticisi, Blockchain şirketinin kullanıcılarına karşı her zaman şeffaf olduğunu ve çeşitli piyasa olaylarına her zaman özen gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Ripple CEO’su, projesinin uzun vadeye odaklandığını ve ürünlerinin spekülatif olmadığını ve gerçek hayatta sonuçlar verdiğini söyledi. “Uzun vadeye odaklanmak gerekiyor – Ripple, spekülatif DEĞİL, uzun vadeli fayda sağlayan kurumsal ürünler inşa ediyor. Bunlar günümüzde sorunları çözen ürünler,” ifadelerini ekledi. Ayrıca kriptonun gelecekte başarılı olacağını söyledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Piyasa yakın vadede muhtemelen küçülecek, ancak ben ve çalışanlar, kriptonun gelecekte küresel finansal sistemlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak başarılı olacağına dair her türlü güvene sahibiz. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanacak.

Mike Novogratz: Kripto piyasası dibe yakın

Öte yandan, bir Bloomberg raporuna göre, Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimlerinin, dibe ABD hisse senedi piyasasından daha yakın olduğunu öne sürdü. Yatırım yöneticisinin hisse senetleri ve kripto piyasalarının önünde zorlu bir yol olacağına dair tahminini takip ediyor. Ancak kripto kabulünün ve gerçek dünyada kullanımının gelecekte büyümeye devam edeceğinden emin.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, 22.603 dolarlık bir fiyata, yüzde 17 kadar düştü. Ethereum, yüzde 21’e varan bir düşüşle 1.165 dolarlık bir fiyata düştü. Kasım ayının başında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından beri, o zamandan bu yana sırasıyla yüzde 67 ve 74 düştü. Morgan Stanley Financials Konferansı’nda konuşan Novogratz, Ethereum’un fiyatının 1.000 dolar civarında kalacağını öngördü. Yine de, şu anda 1.200 dolardan işlem görüyor. CEO’ya göre, kripto piyasasında dibe, hisse senedi piyasasından çok daha yakınız.

Hisse senetlerinde yüzde 15 ila 20 oranında daha çöküş olacağına inandığını da sözlerine ekledi. Novogratz daha önce kripto para ve hisse senedi piyasalarında V şeklinde bir toparlanma beklemediğini söylemişti. Bunun yerine, makro-ekonomik durum ve faiz oranları hakkında yeni bir anlatı ortaya çıkana kadar piyasa dipleri, inişler ve çıkışlar ve yatay hareketlerin bir karışımı olacağını tahmin ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.