Ömer Çelik’ten Doğu Perinçek’e reaksiyon: Bu haddini bilmezliktir

Posted by

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının akabinde açıklamalarda bulundu.

Çelik’in açıklamalarından kimileri şöyle:

YUNANİSTAN İLE İLİŞKİLER

Yunanistan ile Türkiye ortasındaki problemlerin, alanda değil masada rahat bir halde çözülebileceğini savunan Ömer Çelik, “Masadan kaçan Yunanistan’dır. Daima olarak maksimalist talepleri gündeme getirerek masadaki bütün ilerlemeleri berhava eden ondan sonra tekrar gidip AB’ye yalvarıp tekrar masa kurulmasını isteyen Yunanistan’dır. Türkiye büyük bir diplomasi devletidir. Bu sıkıntı radar kitlemesi ile çözülecek bir problem değildir” diye konuştu.

AHMET ŞIK’IN KELAMLARI

Ömer Çelik, TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın AK Parti’ye yönelik “AKP siyasi bir parti değil bir kabahat örgütü ve kapatılacak” sözleri için “Buradaki sıkıntı yalnızca AK Parti problemi değil, bu tüm siyaset kurumunu, tüm sivil siyaseti amaç alan bir zihniyettir. Bugün buna söyler, yarın diğerine söyler. Ne vakte kadar? Kendi başındaki tek parti diktatoryasını kurana kadar” dedi.

‘BU ARKADAŞ FAZLA DİZİ İZLİYOR SANIRIM’

Çelik, CHP’li Ali Uzman Başarır’ın “AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. ‘Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor’ diyor” kelamlarına ait ise “Milletvekilinin bugüne kadar söylediği her şey yanlış çıktı. Bu arkadaş fazla dizi izliyor sanırım, bunların gerçeklikle ilgili yoktur. Biz resmi bir siyasi partiyiz. Bütün işlerimiz şeffaf.”

PERİNÇEK’E REAKSİYON: BU HADDİNİ BİLMEZLİKTİR

Doğu Perinçek’in Hz. Muhammed’e ait “Hz. Muhammed bir yılda fakat 40 kişi buldu. Hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız” kelamlarını de eleştiren Ömer Çelik Şunları kaydetti: “Doğu Perinçek’in kelamı baştan aşağı yanlış. Siyasi partinin kendisini Hz. peygamberin bildirisi ile mukayese etmesi kadar mantıksız, akıl dışı kelam konusu olamaz. Şu parti ya da bu parti değil. Bir siyasi parti kendi faaliyetini peygamber efendimizin bildirisi ile yarıştırmak üzere bir tavır içerisine giriyorsa bu haddini bilmezliktir. Rastgele birisinin siyasi alanla, dini alanı mukayese etmesi mantık dışıdır.”

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ZİYARETİ OLUMLU’

Çelik, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TEKNOFEST ziyaretini olumlu karşıladıklarını belirterek “Bunlar Ulusal Projelerdir, bunları hepimizin sahiplenmesi lazım. Tüm bunlara siyasi partilerin sahip çıkması bence değerli bir şeydir. Bunlar Ulusal kazanımlardır, tüm siyasi partilerin bu kazanımlara sahip çıkması gerekir” dedi.

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun KHK’lilere ait kelamları içinse “Terör örgütüne umut manasına gelebilecek cümle kurmaktan kaçınan bir yaklaşım ortaya koymak gerekir” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.