Müsilaj operasyonunda çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı

Posted by

Müsilaj operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerin, yabancı asıllı bayanları iş vaadiyle Türkiye’ye getirip fuhuşa zorladıkları, gebe kalanların bebeklerini düşürtüp, ceninleri sahipli mezarlara gömdükleri ortaya çıktı. 

Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret (KOM) Daire Başkanlığı takımlarının, 16 kenti kapsayan Müsilaj ismi verilen operasyonunda, İstanbul’da gözaltına alınan şüphelilerin hata faaliyetleri ile ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı.

Şebeke başkanları  oldukları belirtilen  Memet E., Aykut Z., Erhan U., Recep E, Erhan K.’nın da ortalarında olduğu toplam 41 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerin yağma, ruhsatsız silah bulundurma, taammüden yaralama, tehdit, uyuşturucu ticareti üzere çok sayıda hata kaydı olduğu belirlendi.

Şüphelilerin kendilerini polis olarak tanıttıkları, insanlara kimlik sorup, üst araması yapıyor üzere gasp ettikleri, yabancı asıllı bayanları iş vaadiyle dolandırarak Türkiye’ye getirdikleri ve burada uyuşturucuya alıştırarak, fuhuşa zorladıkları tespit edildi.

BAYANLARA ZORLA DÜŞÜK YAPTIRDILAR

Fuhuş yaptırdıkları bayanlardan gebe kalanları düşük yapmaya zorlayan şüphelilerin, ceninleri Esenyurt’taki bir mezarlıkta sahipli mezarlara gömdükleri de ortaya çıktı.

Şüphelilerin fuhuş için gelen erkeklerin içeceklerine uyuşturucu içerikli ilaçlar katarak, bilinçsiz hareket etmelerini sağladıkları, bankamatiklere götürerek para çektirdikleri de öğrenildi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.