Marmaris Kent Kurulu üyeleri SİNPAŞ inşaatı önünde aksiyon yaptı

Posted by

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük Koyu’nda 30 yıl evvel başlatılan ve sonrasında Sinpaş GYO’ya satılan otel-devremülk projesine ait mahkeme, “ÇED raporu gerekli değildir”  kararını iptal etti. Mahkeme kararında, otel ve konut projesi bir ortada yer alan projenin ÇED’den muaf tutulamayacağı vurgulandı.

Marmaris Kent Kurulu Lideri Ufuk Beytekin, mevzuya ait olarak, “Her şeye göz yumdular. Lakin bugün prestijiyle söylüyoruz; bu inşaat şayet bu belediye tarafından mühürlenmez, çalışmaya devam ederse bu kapıyı yıkıp geçeceğiz. Bunun öteki yolu yok” dedi.

Beytekin, şu sözlerle devam etti:

“Bu kapıyı Sinpaş tutuyordu. Gördüğünüz üzere Sinpaş tabelasını kaldırdı. Ancak ulusal parklar, “Burası ormandır, girilemez” dedi. Yani, minareyi çalan kılıfı uydurdu. Bir unsur okuyorum aklıma gelmişken; “Ormanlık alanlara girilmesi muhakkak yasaktır. Orman içerisinde ve etrafında her türlü yanıcı, parlayıcı, patlayıcı unsur kullanılması yasaktır.” diyor. Bu kapıyı kime verdiler; dinamit kullanan Sinpaş’a verdiler bu kapıyı. Bu türlü bir iş birliği içine girdiler. Her şeye göz yumdular. Ancak bugün prestijiyle söylüyoruz; bu inşaat şayet bu belediye tarafından mühürlenmez, çalışmaya devam ederse bu kapıyı yıkıp geçeceğiz. Bunun öbür yolu yok.

Bugün, avukatımız mahkeme kararını belediyeye bildiri etti. Hepinizin gözü önünde. Belediye, kanun önünde üstüne düşeni yapmak zorundadır. Biz pazartesiye kadar bekleyeceğiz. Pazartesi günü akşam 10’a kadar bu inşaatın durdurulması, mahkeme kararının uygulanması için belediyeye ve yetkililere müddet tanıyoruz. Buranın pazartesinden sonra çalıştığına dair tek bir görüntü gelirse bize bunun bedelini buna göz yumanlara ve bu şirkete ödeteceğimize kimsenin kuşkusu olmasın. Bu gayretin birinci kısmıydı arkadaşlar.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.