Kimi bölgelere yatırımlar artmaya başladı

Çağdaş mimarisi ve dizaynlarıyla dikkat çeken Astrid Hotel Bodrum, Yalıkavak ve Gümüşlük ortasında yer alan Koyunbaba Koyu’nda hizmete açıldı.

Bodrum Koyunbaba Koyu’nda, yeşille mavinin buluştuğu bir noktada kapılarını açan Astrid Hotel Bodrum, bu yaz konuklarına hoş bir tatil tecrübesi yaşatmaya hazırlanıyor.

Otelin isminin İskandinavya’dan geldiğini aktaran Astrid Hotel Bodrum’un Kurucusu Yasemin Diker, ”Astrid sözü eski bir İskandinav kraliyet ismi ve manası da ‘ilahi ve alışılmamış güzellik’ demek. Otelimizin genel dekorasyonu da bu pozisyonlandırma üzerine inşa edildi. Şık, sade, çağdaş ve lüks dokunuşlar otelimizde bir arada” dedi.

Uzun yıllar boyunca dünyayı gezen ve çabucak her ülkenin mutfağını deneyimleyen Diker, “Beğenilerim, otelimizin mutfağını ve menüsünü de şekillendiriyor. Örneğin; Yunanistan’da yediğim çok yeterli bir makarna tanımı otelin menüsünde yer alıyor. Ayrıyeten konuklarımızı çok özel bir fine dining konsepti bekliyor” diye konuştu.

Çocukluğundan beri gastronomiye özel bir merakı olduğunu, bu merakın yalnızca farklı tatları deneyimlemekten öte kendi reçetelerini yapmaya kadar uzandığını da ekleyen Diker, “Henüz 9 yaşındayken meskende dikkatimi çeken bir yemek kitabından Osmanlı limonatası reçetesi oluşturdum. Limonata o kadar beğenildi ki, muhakkak aralıklarla yapmaya devam ettim. Bugün otelimize beğenilen geldiniz ikramı olan Osmanlı limonatası işte bu reçeteye ait” halinde konuştu.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.