İlçeyi karıştıran iddia! Oyuğun içindeki kedilerin üzerine beton mu döküldü?

İlçeyi karıştıran iddia! Oyuğun içindeki kedilerin üzerine beton mu döküldü?

Posted by

Geçtiğimiz cumartesi günü Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunan bir sitede meydana gelen olayda sitenin duvarındaki oyuk, tadilat yapıldığı gerekçesiyle site yönetimi tarafından beton dökülerek kapatıldı. Oyuğun içinde kedilerin saklandığını iddia eden site sakinleri ise dökülen betonu kırdı. Vatandaşların betonu kırıp, kedileri kurtarmak için uğraştığı anların görüntüsü ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

“KEDİLER KÖPEKTEN SAKLANIYORLAR”

Kedilerin iki kez aynı alana kapatıldığını ileri süren site sakini Lütfiye Çelik, “İkinci defada tekrar kendi ellerimizle kırdık ve hayvanları içeriden çıkardık. Site yönetimi ne kadar kabul etmese de kapıcılar ‘Bize emri site yönetimi verdi’ diye söyledi. Ben daha önce böyle bir şeye şahit olmadım ama su kaplarını, mama kaplarını atıyorlar. Bunlara şahit oldum. Tutarsızca açıklama yapıyorlar. ‘Bir araya toplayalım, hayvanları oraya kapatalım’ diye söylüyorlar. Ama olacak gibi değil. Kediler orada yağmurdan, soğuktan, köpekten saklanıyorlar. Oraya girdikleri zaman çıkma şansları yok. Daha sonra yapıldıysa onu bilmiyorum ama yok. Duyarlı olmamız lazım” dedi.

İlçeyi karıştıran iddia! Oyuğun içindeki kedilerin üzerine beton mu döküldü?

“İÇERİDE KEDİ OLMASINA RAĞMEN ÜZERİNE BETON DÖKÜLDÜ”

Kendilerinin 2008 yılından bu yana bu sitede kedilerle birlikte yaşadıklarını söyleyen site sakini Serap Ezer ise “2 ay önce yönetimimiz değişti. 2008’den beri burada hiçbir sıkıntı yaşamıyorduk. Kedilerimiz de hiçbir sıkıntı yaşamıyordu. Fakat yeni yönetim ‘Kedi düşmanı değiliz’ demelerine rağmen kedilere karşı anlamsızca bir politika yürütmeye başladılar. Su kaplarını kapıcılar kaldırıyorlar, mama kaplarımızı çöpe atıyorlar. Geçen arkadaki binada içeride kedi olmasına rağmen üzerine beton kapatıldı ve iki kedi içeride kaldı. Arkadaşımızın kediyi fark etmesiyle olay yönetime intikal etti ve biz orada zorla o betonu kırdırıp kedileri oradan çıkardık. Olayın 2-3 gün sonrasında benim oturduğum binanın önünde baktığımız bir kedi yavrusuna aynı şekilde tepki gösterdiler. Kapıcılar geldi, yönetimin asla kedi istemediğini, insanların kapıdan çıkınca kediyle karşı karşıya gelmek istemediklerini söylediler. Bu şekilde beyanda bulundular. Burada kedilere karşı bir toplama politikası, kedileri buradan yok etme politikası başlattılar. Biz 2008’den beri burada nasıl yaşıyorsak kedilerle mutlu bir şekilde, aynı şekilde kimsenin karışmamasın istiyoruz. Mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

İlçeyi karıştıran iddia! Oyuğun içindeki kedilerin üzerine beton mu döküldü?

“BİZİM ÜZERİMİZDEN BEDDUA SEANSLARI YAPILDI”

Gerçekleşen olayın çekilen videolarla birlikte çarpıtılarak sosyal medyada kendilerine iftira atıldığını aktaran site yöneticisi Bahadır Akbaba da, “Kedilerin yuvası olduğunun iddia edilmesi üzerine sosyal medyada paylaşılan bir video ile birlikte bizim üzerimizden beddua seansları yapıldı. Burada yapılan bir tadilat işlemi. Bizim binalarımız 2007 yılında yapıldı ve çökme tamamlandıktan sonra bu alanda yağmur giderleri ve mutfak giderleri var. Bunlar koptuğu için tamir ve tadilat işlemi yaptık. Yaptığımız yerin yanında elektrik panosu var. Bizim apartmana elektrik sağlayan pano orada. Onun yanında merkezi sistem ısıtma kullanıyoruz, kazanlarımız var. Biz bu apartmanın güvenliğini ve tamirini yapmak zorundayız yönetim olarak. Kat Mülkiyet Kanunu’nun bize emrettiği madde budur ve bizde bunun üzerine işlemlerimizi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

İlçeyi karıştıran iddia! Oyuğun içindeki kedilerin üzerine beton mu döküldü?

“BURADA ZAFİYET OLUŞTURACAK EN UFAK BİR KONU YOK”

Kedilerin içeride olduğunu bilmediklerini kaydeden Akbaba, “İçeride zaten sığınağa açılan büyük bir delik var. Arkadaşlara buranın kapatılması talimatını verirken, ‘İçeride herhangi bir canlı olup olmadığına dikkat edin’ diye söyledik. Daha sonra olayları öğrendikten sonra ilk iş olarak arkadaşlarla görüştüm. Bana ‘Başkanım arkada büyük bir delik var zaten, orayı kapatmadık. Biz kontrol ettik, içeride bir şey yoktu ama olur da bir şey olursa sığınağa geçer, oradan çıkartırız, sonra da tekrar arka tarafı kapatırız’ dediler. Burada zafiyet oluşturacak en ufak bir konu yok. Böyle bir şey mümkün değil. Hiçbir insan bir canlıyı bile bile isteye isteye canlı canlı gömebilir mi? Doğru değil bunlar. Biz burada komşularımızla huzurlu yaşamak istiyoruz ve bunu da deklare ediyoruz. Bizim hayvanlarla bir alıp veremediğimiz yok. Burada belediyenin koymuş olduğu kulübeler var, mama kapları var. Hayvanların orada yaşamasıyla ilgili hiç problem yok. Biz bunlara karşı değiliz zaten. Yaptığımız tamamen tamir ve tadilat, binanın güvenliğini sağlamak için orada bulunan elektrik panosunu korumak için. Ama bambaşka yerlere çekildi. Burada bizim üzerimizden bir linç kampanyası başlatıldı” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı – 3. Sayfa

Cumartesi, Çayırova, Kocaeli, kedi, 3. Sayfa, Güncel, HaberlerLeave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.