Fransa’nın güneyindeki askeri bölgede çıkan yangının üçüncü gününde top mermisi patladı: 28 itfaiyeci ve bir asker yaralandı

Posted by

Geçtiğimiz hafta sonu sabah saatlerinde 35 bin hektarlık Canjuers askeri eğitim alanında yapılan top ateşi yangına neden oldu.

Güvenlik gerekçesiyle yangın söndürme gruplarının geç müdahale ettiği alevler, birinci basamakta 700 hektarlık yeşil alanı kül etti.

İtfaiye takımlarının müdahalesiyle tıpkı günün akşamı denetim altına alınan yangın, rüzgarın tesiriyle pazar öğlenden sonra yine yayılmaya başladı.

YANGININ 3’ÜNCÜ GÜNÜNDE TOP MERMİSİ PATLADI

Yeniden yayılan alevler, 7 yangın söndürme uçağı, itfaiye araçları ve yüzlerce itfaiyecinin uğraşlarına karşın yüzlerce hektarlık alanı daha yaktı. Bölgeden gelen son bilgiye nazaran yangın 4’üncü günü sonunda söndürülebildi. Söndürme çalışmaları esnasında bir top mermisinin patlamasıyla 28 itfaiyeci ve bir asker yaralandı. Öte yandan bölgede 1800 hektar orman ise kül oldu.

ÜLKEDE KIRMIZI ALARM VERİLDİ

Fransa’da birkaç gündür tesirli olmaya başlayan ve kimi bölgelerde 40 dereceyi aşan kavurucu sıcaklar nedeniyle 10’dan fazla bölgede kırmızı alarm verilmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.