Fransa’da trenlerden eşya çalan çete yakalandı

Posted by

Fransa’da trenlerde 300 bin euro kıymetinde eşya çalan çete yakalandı. BBC’de yer alan habere nazaran, çete üyelerinin, yüksek süratli trenlerin birinci sınıf kompartımanlarındaki yolcuların bagajlarını çaldıkları sanılıyor.

57 yaşındaki çete üyelerinden birinin peruk takmış bir bayan üzere davrandığı belirtildi. Peruklu çete üyesinin yanı sıra 47 ve 40 yaşlarındaki iki kişi 5 ila 6 yıl boyunca trenlerde hırsızlık yaptıklarını polise itiraf etti. Lokal basında çıkan haberlere nazaran, polis birinci olarak nisanda bir yolcunun, içinde 50 bin euro pahasında mücevher olan evrak çantasının çalındığını bildirmesi üzerine harekete geçti.

100’DEN FAZLA KİŞİNİN EŞYALARININ ÇALINDIĞI SANILIYOR

Polis 4 ay sonra Marsilya’daki bir dairede 130 bin euro nakit paranın yanı sıra 70 bin euro pahasında bir saat, tasarım el çantaları, ayakkabılar, kameralar ve mücevherlerin içinde olduğu yaklaşık 300 bin euro kıymetinde çalıntı eşyaya ulaştı.

Paris, Cenevre ve Birçok ortasında seyahat eden trenlerde yüzden fazla kişinin eşyalarının çalındığı sanılıyor. Zanlılar hırsızlıktan hatalı bulunmaları halinde 7 yıla kadar mahpus cezası alabilir.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.