Ezgi Cankurtaran’dan boğun eğmeyen insanların romanı: İade-i Prestij

Posted by

Ezgi Cankurtaran’ın kaleme aldığı İade-i Prestij; Sophie Scholl, Nicola Sacco, Bartolomeo Vanzetti, Harriet Tubman, Harvey Milk, Olympe de Gouge ve Giordano Bruno üzere tarihin değerli isimlerine yer veriyor.

Bir biyografi kitabından daha fazlası olan İade-i Prestij kurallara itaat etmeyen, baskılara boyun eğmeyen, haklarını sonuna kadar arayan ve heyeti sisteme başkaldıranları anlatarak, bir manada insanlığın bu isimlere olan minnetini de lisana getiriyor.

Başkaldırışlarıyla tahminen de tüm insanlığın umut ışığı olanları nakleden Ezgi Cankurtaran, İade-i Prestij kitabında dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olması için emek veren 7 ismi bir ortaya topluyor.

İtibar…

Cankurtaran’ın yıllar süren araştırma ve çalışmalarının eseri olan bu kitapta; ne vakit ya da nerede yaşadığı ile ilgilenilmeden, başına bir formda tıpkı şey gelmiş; ortak noktaları prestijlerinin iadesi olan beşerler bahis ediliyor.


Sayfa:248

Rol modeller

Ezgi Cankurtaran, özgününden söz kelime çevirisi, akıcı lisan yapısı ve güçlü kalemiyle bu öyküleri bilen bilmeyen herkesin aydınlanmasına katkı sunarken, geleceğe değerli rol modeller sunuyor.

Hakkı teslim edilmesi gerekenler

Ezgi Cankurtaran’ın yayın dünyasına attığı birinci adım olan, derin araştırma ve çalışmaların eseri bu kitapta müellifin etkileyici kalemi, okuyucusunu yıllar öncesinin toplumsal ve siyasi çalkantılı atmosferine sürüklüyor; benliği, varlığı, anıları, tutkuları, coşkuları, aşkları, çöküşleri ve çabalarıyla hakkı teslim edilmesi gerekenleri hatırlatıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.