Davutoğlu’ndan iktidara reaksiyon: Bu milletin doruğundan çekin gidin

Posted by

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Üsküdar İlçe Kongresi’nde partililere seslendi. İktidara reaksiyon gösteren Davutoğlu, “Döneminiz bitti. O ihale çetelerinin, yolsuzluk çetelerinin, kara para aklayıcılarının periyodu bitti. Gün bizim milletimizin irade kullanacağı gündür. Bu milletin zirvesinden çekin gidin” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, bugün Üsküdar İlçe Kongresi’ne katıldı. 1. Üsküdar Olağan Kongresi’nde konuşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı’nı ve Türkiye’nin iktisat siyasetini eleştirdi.

“DIŞ MİHRAKLA İŞ BİRLİĞİ YAPAN SENSİN”

Türk lirasının dolar karşısında bedel kaybettiğini ve Türkiye’nin enflasyonda dünyada birinci sıralarda yer aldığını söyleyen Ahmet Davutoğlu, şunları belirtti:

* “Bir Maliye Bakanı var; meskenlere şenlik, sokaklara şenlik, mahalleye şenlik, her yere şenlik. Dedi ki bundan birkaç ay evvel, ‘Türk Lirası artık daha fazla paha kaybetmez. Gördüğü tabanı gördü’ dedi. O vakit Türk Lirası 14.50 idi. Yarın ne olacağı muhakkak değil.

* Bu milletin doruğundan çekin gidin. Dünyadaki en yüksek enflasyonda biz birinci sıralardayız. Dünyada kriz var herkes yaşıyor krizi. Virüs bunların başına nazaran dünyanın her yerinde var. Ancak Türkiye’deki virüs nedense daha tesirli oluyor.

* Ben başbakanlığı bıraktığımda 860 milyar dolardı ulusal gelirimiz. Türkiye, dünyanın 16. iktisatta Artık 700 milyar dolara geriledi. Dünyada 21. ülkeyiz. Birinci 20’den düştük. Üstün Lig’den düştük.”

İktidarın bozulan ekonomiyi ‘dış mihraklara’ bağlamasına da sert çıkan Davutoğlu, şöyle devam etti:

* “Kim yaptı bunu, dış mihraklar mı? Söyleyeyim, Cumhurbaşkanı kim bu dış mihraklar? Gelin omuz omuza birlikte gayret edelim. Hani dış mihrak İsrail ise, sen İsrail Cumhurbaşkanını Türk süvarilerinin ellerinde İsrail bayrakları ile sensin.

* Dış mihrakla iş birliği yapan sensin. Dış mihrak ABD ise onlardan ‘aptal olma’ diye mektup alan sensin. Dış Mihrak, 15 Temmuz’u yaptığını argüman ettiğin Birleşik Arap Emirlikleri ise, oraya ayaklarına gidip, sonra burada karşılayan sensin. Dış mihrak falan yok .Türkiye’de de iki iç mihrak var. Bütün bu krizin sebebi iki iç mihrak.

* Bir cehalet, iki yolsuzluk. Hoca unvanı ile söylüyorum size. Bugünkü Hazine ve Maliye Bakanını ben iktisat dersinden geçirmem. Geçirmem yani. Cumhurbaşkanı geçer mi? O da geçemez. Notlar belirli. Dünyada bizi nereye düşürdüğünüz belirli. Merkez Bankası Lideri geçer mi? Geçemez.”

SEZGİN BARAN KORKMAZ VE ZARRAB DAVASI

Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD’de yargılandığını belirten Davutoğlu, şu sözleri kullandı:

* “Bu kişi kara para aklayıcısı olarak Avusturya’da tutuklandı. Türkiye talep etti, vermediler. Amerika’ya verdiler. İşin ilginci ne biliyor musunuz? Sezgin Baran Korkmaz da ‘Beni Türkiye’ye iade edin’ dedi.

* Türk yargısının adaletine güvendiğinden değil, ‘Nasıl olsa Türkiye’de benim beslediğim, kaynak aktardığım, benimle işbirliği yapan yöneticiler var. Onlar beni kurtarır’ diye. Motamot İstek Zarrab üzere. Bir resmi vardı, dolarları koymuş yanında poz veren resmi. Helal para o denli gösterilmez.

* Ben bunu dedim diye Sayın Cumhurbaşkanı ‘Ne istiyorsunuz bu hayırseverden’ demişti. Hayırseveri gördük., Amerika’da şu anda keyif sürüyor. Yargılanan kim? Yargılanan Türkiye Cumhuriyeti bakanları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kendisi New York mahkemelerinde yargılanıyor. Birebir şey Sezgin Baran Korkmaz için de geçerli.”

İKTİDARIN DA ALTILI MASASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İktidarın da Altılı Masası olduğunu kaydeden Davutoğlu, şunları belirtti:

* “Birinde bütün argümanlarını kaybetmiş AK parti var. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Erdoğan’ın 10 sene evvel söyledikleri cümleler ile bugün söyledikleri cümleler ortasındaki farka bakın. Kelam ile aksiyonlar ortasındaki farka bakın. Vicdanınıza sorun.

* Bugünkü AK Parti, o sizin oy verdiğiniz AK Parti değil. İkincisi, Bahçeli oturuyor orada. 28 Şubat’ta başörtülüler özgürlükleri için insan koridoru oluştururken, başörtülü seçilen milletvekilini başını açtırarak mescide sokan, Erdoğan’a idam sicimi atan Bahçeli…

* Üçüncüsü, şeytan ayetlerinin dağıtıcısı Doğu Perinçek. Dördüncüsü, bütün bu çarklardan beslenen ihale çeteleri, rant çeteleri, kur muhafazalı mevzuat altında 200 milyara yakın hazine kaynağını tüketenler. Beşincisi, organize kabahat örgütleri, mafyalar, marinalara çökenler… Altıncısı da dış mihraklar.”

AKP VE MHP’LİLERE SESLENDİ: GELİN SAFLARIMIZA KATILIN

AKP ve MHP’lilere seslenen Davutoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

* “AK Partili ve MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Biz sizin geçmişte savunduğunuz bedelleri savunuyoruz. Gelin saflarımıza katılın. Biz bu yolun yolcusuyuz, kimseye boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Başkalarına sesleniyorum. Sizin periyodunuz bitti.

* O ihale çetelerinin, yolsuzluk çetelerinin, kara para aklayıcılarının periyodu bitti. Gün bizim milletimizin irade kullanacağı gündür. Gün zulme karşı adaletin savunulacağı gündür. Gün yasaklara karşı özgürlüklerin, demokrasinin savunulacağı gündür.

* Gün yoksulluğa karşı refahın savunulacağı gündür, gün kayırmacılığa, torpile karşı eşitliğin savunulacağı gündür. Gün kirlenmiş siyasete karşı, pak siyasetin savunulacağı gündür.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.