Bu Tarifle İstenmeyen Tüyleri Muhteşem Kolay Bir Halde Yok Edeceksiniz! Epilasyon yahut Ağdaya Gerek Yok!

Posted by

Bazı bayanların doğal olarak başkalarına nazaran daha fazla tüyleri vardır. Bunun hormonlar ve genlerle ilgisi var. Örneğin, koyu saçlı bayanlar çoklukla sarı saçlı bayanlara nazaran daha görünür yüz saçlarına sahiptir. Güneş ışığının fazla olmadığı periyotlarda (kış gibi) saçlar daha da yoğunlaşabilir. Kesin olan bir şey var: Her bayanın bir dereceye kadar istenmeyen tüyleri vardır. Dudağınızdaki tüyler sizi rahatsız ediyor mu ve bu hususta bir şeyler yapmak ister misiniz? Yapabilirsiniz! Üst dudağınıza ağda yaptırmak yahut uygun fiyatlı lazer epilasyon seçenekleri aramak için kıymetli bir hoşluk uzmanına gitmenize gerek yok. Yüzünüzdeki tüyleri kendiniz almak çok kolay!

YÜZ OVMA YÖNTEMİ

Üst dudağınızı tıraş etmeyi düşünebilirsiniz, lakin bu ekseriyetle hoşluk uzmanları tarafından önerilmez. Neden? Zira tüyler çok çabuk uzar. Bunun nedeni, büsbütün kaldırılmak yerine sadece ‘kesilmiş’ olmalarıdır. Tüyler tekrar büyüdüğünde, daha koyu ve daha kalın görünebilirler. Ayrıyeten dudağınızda ne rahat ne de hoş olan kirli tüyler olacak! Yüz ovma kullanarak tüyleri yok etmek en güzelidir. Sizin paylaşacağımzı son derece tesirli bir tanımımız var.

YULAF EZMESİ, BAL VE LİMON SUYU TARİFİ

MALZEMELER:

1/2 çay kaşığı yulaf ezmesi
1 yemek kaşığı bal
8-10 damla limon suyu

HAZIRLANIŞI:

Yulaf ezmesini bal ve limon suyu ile küçük bir kapta macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macunu yüzünüze uygulayın ve istenmeyen tüylerin üzerine sürerek güzelce ovalayın. Bunu yaklaşık 5 dakika yapın ve akabinde macunu ılık su ile durulayın. Bu süreci haftada yaklaşık 3 defa kullanın ve tüyler yavaş yavaş kaybolacaktır. Limona dikkat edin zira göz etrafında tahrişe neden olabilir!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.