Birleşik Malay Ulusal Örgütü harekete geçti: Erken seçim daveti yaptı

Posted by

Malezya‘da iktidardaki Birleşik Malay Ulusal Örgütü’nün (UMNO) ülke çapındaki kısım liderleri Başbakan İsmail Sabri Yakup‘a erken seçim davetinde bulundu.

Ülke genelindeki kısım şefleri ve Kısım Şefleri Lideri Jamal Yunos, parti genel merkezinde gerçekleştirilen acil toplantıda UMNO Lideri Ahmad Zahid Hamidi ile bir ortaya geldi.

Jamal Yunos, kısım şeflerinin en kısa müddette erken seçim yapılması istikametindeki ortak kararının Zahid yahut UMNO Genel Sekreteri Ahmad Maslan tarafından Başbakan İsmail Sabri Yakup’a iletileceğini söyledi.

Jamal, “Söz konusu karar kolektif olarak alınan bir karardı, ülke genelindeki kısım şefleri seçimlerin bir an evvel yapılmasını istiyorlar. Toplantıda yalnızca 158 kısım şefi hazır bulunmasına karşın katılmayanlar da erken seçim talebine dayanak verdi” diye konuştu.

Jamal, UMNO’nun üst idaresinde bulunan Başbakan İsmail Sabri ve Mahdzir Khalid’in ağır programları nedeniyle toplantıya katılamadığını belirterek, partilerinden genel seçimlerin bir an evvel yapılmasını talep ettiklerini fakat, parlamentonun feshedilmesi istikametindeki kararın parti yüksek kurulunun tartışacağı bir bahis olduğunu tabir etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.