Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Fiyatı Haberle Fırladı!

Posted by

Pazartesi günü dünyanın en büyük kripto borsası Binance, girişim kolu Binance Labs’in PancakeSwap’ın yönetişim ve hizmet tokenı CAKE’e stratejik bir yatırım yaptığını söyledi. Binance Labs, teknoloji gelişimi, pazarlama ve topluluk desteği ve Web3 çözümleri sağlayarak bir sonraki küresel Blockchain benimseme dalgasına öncülük etmeyi öngörüyor.

Binance Labs CAKE’e yatırım yapıyor

Binance Labs’in yatırımının bir sonucu olarak, CAKE fiyatı birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 10 arttı. PancakeSwap (CAKE) fiyatı şu anda 4.78 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte yüzde 95 oranında arttı. Ralliye rağmen, kripto para piyasaları için zorlu bir Mayıs ayının ardından token, bir ay önceki 7.46 dolar seviyesinden yüzde 36 oranında düştü. Kripto para birimi borsası, web sitesinde 6 Haziran’da yaptığı resmi duyuruda, girişim kolu Binance Labs’in CAKE’ye stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı. Ancak şirket, CAKE’e yatırdığı tutarı açıklamadı.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen PancakeSwap, kullanıcıların merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlarını takas etmesine ve takas etmesine olanak tanıyan otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) sağlar. Şu anda 400.000’den fazla kullanıcıyla Binance’in Blockchain ağı BNB Chain’deki en büyük merkezi olmayan uygulamadır (dApp). Ayrıca PancakeSwap, BNB tarafından desteklenen merkezi olmayan bir NFT pazarını da kurdu. Borsanın yatırım kolunun sözcüsü, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

PancakeSwap, BNB Chain’in geliştirilmesine ve toplu olarak benimsenmesine öncülük ediyor. PancakeSwap’ın en yaygın kullanılan dApp ve BNB Chain’de en yüksek TVL’ye sahip DeFi projesi olduğu göz önüne alındığında, projeye güçlü bir destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.

PancakeSwap’in fiyatı artış yaşadı

2020’deki lansmanından bu yana, BNB Chain ekosistemi büyük ölçüde büyüdü. 3 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi. Ayrıca, DeFi, metaverse, blockchain oyunları, NFT ve daha fazlasıyla ilgili olarak oluşturulmuş 1.300’den fazla aktif dApp’a sahiptir. Binance Labs, PancakeSwap’ın teknolojisini, pazarlamasını ve topluluk desteğini daha da geliştirmenin yanı sıra Web 3 tabanlı hizmetleri yönlendirmek için yatırım yapmayı planlıyor. CAKE, Binance’in yatırımı haberinin ardından yüzde 10 kadar yükseliş yaşadı ve 4.34 dolardan 4.84 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, 4.77 dolardan el değiştiriyor.

Bu sırada Binance’in küresel olarak genişleme ve kripto benimseme konusunda çalışma misyonları bu yıl hız kazandı. Binance ve Binance Labs ayrıca Blockchain ve kripto şirketlerine yardım etmeyi taahhüt etti. 6 Haziran’da Binance CEO’su Changpeng Zhao, Malezya’da kripto kullanımını artırmak için Malezyalı kripto para borsası MX Global ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Binance ve Vietnam Blockchain Derneği bugün resmi olarak stratejik bir işbirliğine girdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.