Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki çocuğun mevtinde dehşetli tez

Posted by

Sahil Mahallesi’nde 6 Eylül Salı günü akşam saat 19.30 sıralarında teze nazaran, 2 katlı binanın üst katındaki dairede yaşayan 2 yaşındaki E. Y. bilinmeyen nedenle balkondan bahçe yerine düştü.

Çocuğun düştüğünü görenler, polis ve sıhhat takımlarına haber verdi. Bu sırada annesi E. Y.’yi komşularına ilişkin arabayla Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne götürdü. E.Y. tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Hastaneye getirildiğinde nabız ve teneffüsü olmayan E.Y., entübe edilerek kalp masajı yapıldı lakin hayata döndürülemedi. E.Y.’ye müdahale eden tabibin düzenlediği genel isimli muayene raporunda mevt saati 20.50 olarak bildirildi. İsimli muayene raporunda E.Y.’nin bedeninde istismar belirtileri bulunduğu öne sürüldü.

AİLE: FASULYE SIRIĞINA DÜŞTÜ

Bu raporla E.Y.’nin mevti emniyet kayıtlarına ‘şüpheli’ olarak geçirildi. Aile küçük çocuğun ‘fasulye sırığı üzerine düştüğünü’ ileri sürdü. Fakat cenaze aileye teslim edilmedi ve İstanbul İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, E.Y.’nin vefatıyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma sürerken İsimli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede cinsel istismara uğradığına ait bir tespit olmadığı kaydedildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.