Altılı masaya bir reaksiyon de Sevimli Payzın’dan: Boş konuşuyorsunuz

Posted by

Seçimlere birlikte girmesi beklenen 6’lı ittifakta “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, HDP masada olacak mı?” tartışmalarının yanı sıra başkanlar ortasındaki hengameler, ittifak kurulur kurulmaz krize yol açtı. Yaşanan gelişmeler sonrası muhalefet önderlerine yakınlığı ile bilinen gazeteci Sevimli Payzın, bu duruma sert reaksiyon gösterdi. HDP Küme Başkanvekili Saruhan Oluç ile 6’lı masa ve HDP ortasındaki hengameleri kıymetlendiren Payzın, muhalefetin ülkedeki problemler için bir tahlil üretmediğinden yakındı.

Muhalefetin saçma sapan mevzularla ülke gündemini meşgul etmemesini lisana getiren Payzın, başkanlara seslenerek şu sözleri kullandı;

“Bunlar emin olun sokaktaki beşere bir şey söylemiyor”

“Mesela 6’lı masanın temsilcileri de bu türlü üst cümleler kuruyorlar. ‘Ülkemizin içinden geçtiği bu zahmetli günlerde, hepimizin demokrasi konusunda..’ Bunlar emin olun sokaktaki beşere hiçbir şey söylemiyor.

“Bırakın saçma sapan konuları”

Şunu bekliyorlar; arkadaş 6’lı masa mısın.. Bırak saçma toplantıları ve saçma konuşmaları sen bir şeyi somut koy, bana itimat ver, sen bunları geldiğinde çözecek misin? Bunlara bakıyor.

“Somut hiçbir şey çıkaramıyorlar”

Millet şunu anlayamıyor.. Ya bunlar 6’lı masa konuşuyorlar. Somut hiçbir şey çıkmıyor. Sorun bu. 6’lı masa insanların başında ne olup bittiğini netleştirememiş durumda.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.