AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin küme toplantısında konuşuyor

Posted by

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Ülkemizin önünü açan, ufkunu aydınlatan yasama çalışmalarına verdiğiniz katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. TBMM ne kadar verimli ve aktif çalışırsa ülkemiz amaçlarına o derece süratli yaklaşır.

TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHT’yi hizmete sunduk, organize sanayi bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Söke’de en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresun’da afet konutlarını teslim ettik, 1915 Çanakkale Köprüsü’nü hizmete sunduk, Tokat Havaalanı’nı açtık, Faselis Tüneli’ni açtık, İdlib’de ve öbür bölgelerde 100 bin briket meskenden tamamlananlarını açtık, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış merasiminin gururunu paylaştık.

İstanbul’un Fethi’nin 569. yıldönümü coşkusunu Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi muştusuyla ve 560 bin kişinin, resmi sayı veriyorum, iştirakiyle paylaştık

AYASOFYA’NIN AÇILMASI

Tarih fethettiğimiz her yerde inancı, huzuru hakim kılmak için verdiğimiz çabanın şahididir. Bugün de bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri iyilik yurdu haline getirmenin gayretini veriyoruz. Ayasofya’yı 84 yıl sonra asli hüviyetine yine kavuşturarak fethin bağrında açılan yarayı Allah’a hamdolsun kapattık. Ayasofya, İstanbul’un kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini tekrar almıştır.

Fatih’ten itibaren uzunca bir vakittir harap vaziyetteki İstanbul’un kısa vakitte büyüleyici bir hoşluğa büründürülmesi Avrupalılar’ın da ufkunu genişletmiştir. Rönesans’ın izini takip ettiğinizde kendinizi bu topraklarda bulursunuz”

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN MİLLET BAHÇESİ YAPILMASI

Ana muhalefet ‘Bunlar kaçkın, bunları buraya alamayız‘ diyor. ‘Geldiğimizde bunları geldikleri yere göndereceğiz‘ diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayri uygar. İstanbul’a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

İsmini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi oalrak tescillediğimiz eser kentin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek. İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı’nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi’ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

Biz Atatürk Havalimanı’na 1006 odalı Kent Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz. Onlara o yakışır, bize de 3 ayda 1006 odalı hastane yapmak yakışır. Bu hastane içindeki MR’ı ile her şeyi ile eksiksiz sayılabilecek bir hastaneyi yaptık. Yurtdışında mevte terkedilen vatandaşlarımız vardı ya ambulans uçakla aldık, getirdik, tedavileri devam ediyor. Almanya’da yaşlı ancak bunun için vefat baki dedikleri bir hastamız var, Bakanımız takip ediyordur, televizyonda gördüm, duydum. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz Batılı’nın yaptığı üzere vefatı gözleyenlerden değiliz. Kalkıp bir hasta için entübedir, her an gidebilir diye ağıtlar yakmayız. 

YAP-İŞLET-DEVRET

İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı. Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına gereksinimi vardı. Yap-işlet-devret metoduyla Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden, çağdaş, lüks. Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel gereksinimi için de gerekli dayanağı vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı’nda 5 milyon metrekare üzerindeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbul’un hizmetine sunuyoruz. Fethi çağrıştırması için 143 bin 500 ağaç dikiyoruz. Vatandaşımızın her türlü gereksinimini karşılayacak altyapı kuruyoruz. 350 yaşında zeytin ağacının da dikimini yaptık.”

Detaylar geliyor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.