Adalet Bakanı Bozdağ TVNET’te

Posted by

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TVNET’te yayınlanan Net Bakış programında, Serhat İbrahimoğlu, Mete Fayda ve Nedim Şener’in sorularını yanıtlıyor.

HDP vekili Saliha Aydemir’in polis memurlarına yumruk attığı imgelerle ilgili konuşan Bakan Bozdağ, “Yasama dokunulmazlığı milletvekillerinin terör örgütlerinin içinde yer alarak devlet memurlarına saldırmak için tanınmış bir imkan değildir. Bu kalkan vekillik görevini yapmak içindir. Bu nedenle bu türlü bir fiil olduğunda Cumhuriyet Başsavcılığı süreç başlatılıyor. Dünkü olayda 70 kişi ile ilgili soruşturma başlatıldı. Vekillerle ilgili gerekli süreç yapılacak ve fezleke geldiğinde milletvekili demeye dilim varmıyor ancak o kişi hakkında gerekli süreç yapılacaktır. Kimsenin devletin polisine el kaldırmak haddi değildir. Bunlar terör örgütünden aldığı güçten bu işleri yapıyorlar. Yaptıklarının hesabını yargıya vereceklerdir. Yaptıkları kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Bu lakin teröristlerin yapacağı bir harekettir.” dedi.

“HDP’Lİ GÜZEL’LE İLGİLİ GEREKEN YAPILACAKTIR”

Teröristle samimi fotoğrafları ortaya çıkan HDP vekili Semra Hoş ile ilgili de açıklamada bulunan Bakan Bozdağ, “Vekilliğinin düşmesi kararı salt çoğunlukla alınacaktır. Genel Konsey gereğini yapacaktır. Bizim kanunlarımıza nazaran iki yıl milletvekilliği yapan kişi emeklilik haklarından istifa edebilir. Şu andaki yasa maalesef o denli. Şu anda etkin milletvekilinin aldığı maaşı alıyor. Yaşı itibariyle varsayımım emekli maaşı almıyordur. Vekilliğinin düşmesi yalnızca vekillik maaşını almayı sonlandırıyor. Emekli olduğu vakit emekli haklarını elde ediyor. Burada farklı bir yasal düzenlemeye muhtaçlık var. Başka bir düzenleme getirildiğinde buna nazaran süreç yapılır.” diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.